Milí pedagógovia a žiaci,
prišla jar a s ňou aj jarný zber textilu. Po veľmi dobrých ohlasoch na jesenný zber textilu pokračujeme v rámci Recyklohier jarnou časťou.
Všetci, ktorí sa chcete tohto zberu zúčastniť, prineste textil a obuv do školy od 8. do 30. apríla. 2024.
Zbierame textil vhodný na ďalšie použitie, a to najmä (vypraté) letné a zimné pánske, ženské a detské oblečenie, zachovalý bytový textil ako návliečky, plachty či periny, rovnako aj topánky, opasky a kabelky.
Veci musia byť zabalené vo vhodnom obale, ideálne v priesvitnom vreci. Topánky musia byť v pároch zviazané šnúrkami.
Cieľom tejto aktivity je ochrana životného prostredia a pomoc ľuďom v núdzi.
Zozbieranému oblečeniu a textilným výrobkom dávame druhú šancu na ich vrátenie do obehu. Okrem finančnej pomoci putuje pretriedená časť vyzbieraného oblečenia, ktorú je možné opätovne zužitkovať po jej vyčistení ľuďom v núdzi.
Ďakujeme veľmi pekne!!!
