Aj v tomto školskom roku sa žiaci našej školy zapojili do celoslovenskej súťaže Hovorme o jedle. Spolu so žiakmi 6. triedy pani učiteľka Šlosárová plnila 3. dennú tému: Mlieko a mliečne výrobky od slovenských kravičiek. Žiaci si na hodine TŽP najprv porozprávali o význame mliečnych výrobkov pre naše zdravie a o tom, prečo máme v obchodoch kupovať práve mliečne výrobky vyrobené z kravského mlieka pochádzajúceho od našich slovenských kravičiek. Potom si povedali jednoduchý postup, ako si môžeme doma vyrobiť zdravý jogurt a pustili sa do práce. Svoj výrobok potom na druhý deň dali do pohárov, vyzdobili a spoločne ochutnali. So svojou prácou a jej výsledkom boli spokojní.
PaedDr. Iveta Šlosárová