Jarnú časť Cvičení v prírode sme sa na základe pozitívnych ohlasov od žiakov aj ich rodičov, podobne ako na jeseň, rozhodli so žiakmi 1. stupňa realizovať formou turistickej vychádzky na Pyramídu na vrchu Zobor.
Naša trasa viedla od Liečebného ústavu pod Zoborom, okolo Svoradovho prameňa, po náučnom chodníku. Žiaci si s veľkým záujmom prezreli Svoradovu jaskyňu a Zoborskou lesostepou, cez Tri duby a Lyžiarsku lúku pokračoval ich výstup lesom k vytúženej Pyramíde.
Počas presunu so záujmom sledovali miestnu flóru a faunu. Odmenou za ťažký turistický výkon, počas ktorého preukázali silnú vôľu, pevné odhodlanie a lásku k prírode, im bol krásny panoramatický výhľad, ktorý sa naskytol pri pohľade z Pyramídy.
Unavení a šťastní, že sa nám podarilo splniť prísľub, ktorý sme si dali na jeseň, že sa do týchto miest ešte vrátime, sme všetci zdraví prišli naspäť do školy. Veríme, že aj nasledujúce Cvičenia v prírode strávime aktívne v prírode a budeme spoznávať krásy okolitej prírody.
Mgr. Ľubica Ševčíková
Pozri foto v galérii Cvičenia v prírode.