Dňa 9.6 a 10.6.2016 sme sa my, žiaci 5. a 6. ročníka, vybrali na školský výlet na Oravu. Cesta nám trvala približne 4 hodiny. Cestou sme sa zastavili na Oravskom hrade, kde sa natáčal film Láska na vlásku. Sprievodkyňa nám porozprávala veľa zaujímavých vecí.
Po krásnom zážitku sme sa išli ubytovať do penziónu Stodolisko v Habovke. Potom nás čakala prechádzka do okolia. Na druhý deň sme po raňajkách všetci išli do Múzea oravskej dediny v Zuberci. Tam sme mali 16 stanovíšť a z toho aspoň 7 sme mali absolvovať, aby sme získali odmenu. Mohli sme si vyskúšať rezbárstvo, niektorí z nás si vyrobili prstene u majstara drotára, sviečku z včelieho plátu. Videli sme, ako kedysi vyzerala škola, dokonca sme sa naučili pár latinských slov. Po múzeu sme sa zastavili v meste na obed. Potom sme všetci nastúpili do autobusu a s krásnymi zážitkami odchádzali domov.
Tento výlet sa nám veľmi páčil.
žiaci 5. a 6. ročníka
Pozri foto v galérii Výlet žiakov 5. a 6. ročníka.