Novinky

        • Divadelné predstavenie "Zabudnutý čert"
          • Divadelné predstavenie "Zabudnutý čert"

          • Dňa 20. novembra navštívili žiaci 1. – 4. ročníka divadelné predstavenie ,,Zabudnutý čert“ v Starom divadle v Nitre. So zatajeným dychom a iskierkami v očiach deti sledovali šibalské kúsky čerta Trepifajksla alias Matesa v rozprávkovom príbehu o "Zabudnutom čertovi" alebo rozprávke o tom, že aj čert je iba človekom.

            Aj toto predstavenie nás utvrdilo v tom, že každá rozprávka je schopná vytvárať neobyčajné svety fantázie a necháva vždy zvíťaziť dobro nad zlom. Prostredníctvom čerta, na ktorého v pekle už dávno zabudli, sme mohli sledovať krásny ľudský príbeh plný láskavého, jednoduchého a pritom múdreho humoru.

            Žiakom sa predstavenie veľmi páčilo a určite si návštevu divadla ešte niekedy zopakujeme.

            Mgr. Ľubica Ševčíková

            Divadelné predstavenie "Zabudnutý čert"

        • Oznam pre rodičov žiakov 6. a 8. ročníka
          • Oznam pre rodičov žiakov 6. a 8. ročníka

          • Vážení rodičia,

            Riaditeľstvo Základnej školy, Lehota 144, v zastúpení riaditeľkou školy Mgr. Annou Burdovou Vám oznamuje, že dňa 25. novembra 2015 (t.j. streda) udeľuje žiakom  6. a 8. ročníka riaditeľské voľno z organizačných a personálnych dôvodov. Tento deň sa uskutoční Celoslovenské testovania žiakov 5. ročníka ZŠ zo SJL a MAT, tzv. T5 - 2015.

            Mgr. Anna Burdová, riaditeľka školy

        • Celoslovenská informatická súťaž iBobor
          • Celoslovenská informatická súťaž iBobor

          • V týždni od 9. do 13. novembra 2015 sa žiaci 3., 4., 7. a 8. ročníka zapojili do 9. ročníka celoslovenskej informatickej súťaže iBobor a súťažili v súťažných kategóriách Bobrík (3. a 4. ročník), Benjamín (7. ročník) a Kadet (8. ročník). Táto súťaž prebieha aj v iných európskych krajinách. Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem žiakov o informačné a komunikačné technológie (IKT).

            Organizátori súťaže sa snažia do súťaže zainteresovať čo najväčší počet žiakov prístupnosťou úloh, ktoré nadväzujú na školské učivo a na znalosti získané praxou v používaní počítačov. Žiaci riešili úlohy primerané ich veku z oblasti matematických základov informatiky, IKT v každodennom živote,  praktické a technické otázky, fakty, algoritmizácia a programovanie, porozumenie informáciám a logika. Symbolom súťaže je usilovný, inteligentný a čulý bobor. V tomto ročníku súťažilo 66 843 súťažiacich, 982 škôl.

            Najúspešnejšími riešiteľmi sú a diplom získavajú:

            Timea Lačná (4. roč.), Viktória Hrnčiarová (3. roč.), Vanessa Trojáková (4. roč.), Sofia Petríková (3. roč.), Karin Rusnáková (4. roč.). V kategórii Bobrík súťažilo 14 žiakov, v kategórii Benjamín 11 žiakov a v kategórii Kadet 7 žiakov.

            Mgr. Ľubica Ševčíková

        • Vrchnáčiky pre Sabínku
          • Vrchnáčiky pre Sabínku

          • Na Základnej škole v Lehote  žiaci už dlhé roky zbierajú vrchnáčiky od  PET fliaš na  pomoc tým, ktorí to potrebujú.

                Tento rok sme pomohli Sabínke Fajnorovej z Bratislavy, ktorá bojuje s ťažkou diagnózou - hypotóniou. Táto choroba je liečiteľná, ale vyžaduje si veľa úsilia na zlepšenie, a teda aj našu malú pomoc.

                Žiaci našej školy vyzbierali 13 vriec vrchnáčikov a tie sme zaslali Sabínke, aby mohla absolvovať liečbu v ADELI medical centre v Piešťanoch.

                Veríme, že jej liečenie prospeje a želáme jej veľa zdravia.

             Už sme prostredníctvom takejto zbierky pomohli viacerým ľuďom  a radi pomôžeme aj ďalším, a preto v zbierke budeme naďalej pokračovať. Radi pomáhamesmiley.

             K. Bednárová a L. Zabáková, 9. ročník

            Pozri galériu Vrchnáčiky pre Sabínku.

        • Mesiac úcty k starším
          • Mesiac úcty k starším

          • A znovu tu bol ten deň, kedy sme sa rozhodli vzdať úctu našim starým rodičom. Dňa 23.10.2015 o 15:30 hod. sa do KD v Lehote hrnuli zástupy ľudí na vystúpenie k Mesiacu úcty k starším.

            Ako prvé začínali detičky z MŠ s krásnymi básničkami a tančekom. Po nich nasledovali žiaci základnej školy - prednášali milé básne, spievali pekné piesne, tancovali a nakoniec to najlepšie - scénka, ktorú si nacvičili členovia novinárskeho krúžku. Keď všetci žiaci dokončili program, pán starosta ich obdaroval sladkou odmenou.

            Dúfam, že sa program páčil všetkým, a teším sa, že sa tam stretneme zase o rok.

            Natália Burianová, novinársky krúžok

            Pozri foto v galérii Mesiac úcty k starším.

        • Hovorme o jedle
          • Hovorme o jedle

          • Od 12. do 16. októbra 2015 sa celá naša škola zapojila do 3. kola celoslovenskej súťaže Hovorme o jedle, v rámci ktorej sme plnili 2 súťažné témy.

            Prvou, do ktorej sa zapojili žiaci z 2. a 4. ročníka bola téma Ovocie a zelenina - prečo potrebujeme 5 porcií denne. Cieľom aktivít bolo: 

            1. prehlbovať a upevňovať vedomosti o kladnom význame konzumácie ovocia a zeleniny pre zdravie

            2. vedieť význam stravovania v 5 porciách denne

            3. naučiť sa pieseň o zdravej strave

            Aktivity so žiakmi pripravili a zorganizovali p. učiteľky Mgr. M. Strapáčová a Mgr. Ľ. Ševčíková.

            Do druhej súťažnej aktivity sa zapojili žiaci celej školy. Jej názov bol Cukry - prečo sú dôležitou súčasťou výživy. Niečo zaujímavé o mede. Žiaci kreslili včielky, z ktorých robili plagát, tvorili básne na hodine slovenského jazyka a literatúry, učili sa po anglicky slovíčka s danou tematikou, vyhľadávali informácie na internete o včelích produktoch a zúčastnili sa besedy so včelárom  pánom Čápekom, ktorý na záver besedy urobil žiakom ochutnávku medu z jeho chovu včiel.

            Aktivity sa žiakom páčili a takéto zážitkové učenie bolo pre nich určite veľkým prínosom a dobrou zábavou.

            PaedDr. Iveta Šlosárová

            Pozri foto v galérii Hovorme o jedle.

        • Návšteva papagájov
          • Návšteva papagájov

          • Dňa 21. októbra 2015 žiaci 2. ročníka znovu prijali pozvanie spolužiaka Maťka Hargaša a jeho rodičov, ktorí sa venujú chovu papagájov. Prehliadka jednotlivých voliér, v ktorých mali žiaci možnosť vidieť krásne papagáje rôznych veľkostí, farieb a druhov bola doplnená pútavým rozprávaním  Maťka a p. Hargašovej.  Na záver im ochotne zodpovedali všetky zvedavé otázky.

            Touto cestou sa im chceme za návštevu ešte raz veľmi pekne poďakovať.

                                                                                            žiaci 2. ročníka a p. u. Ševčíková

            Pozri foto v galérii Návšteva papagájov.

        • Testovanie 5 - 2015
          • Testovanie 5 - 2015

          • Dňa 25.novembra 2015 (streda) sa všetci žiaci 5. ročníka našej školy zúčastnia celoslovenského testovania piatakov z matematiky a slovenského jazyka a literatúry - T5-2015.

            Bližšie informácie pre rodičov a žiakov sú zverejnené v ponuke Aktuálne oznamy.

            Mgr. Anna Burdová, riaditeľka školy

        • Odkaz: ?
          • Milí rodičia!

            Riaditeľstvo školy Vás srdečne pozýva na „Deň otvorených dverí“, ktorý sa uskutoční dňa 20. októbra 2015, t. j. v utorok, od 8:00h do 13:20h. Milí rodičia, využite túto príležitosť a príďte sa pozrieť ako prebieha výchovno-vzdelávací proces v triede, ktorú navštevuje Vaše dieťa. 

            Zároveň Vás chcem požiadať o dodržanie časového harmonogramu zvonenia a osobnú účasť bez prítomnosti mladších súrodencov. Za pochopenie ďakujem smiley.

                                                                                                    Mgr. Anna Burdová, riaditeľka školy

        • Beseda s pánom Harapesom
          • Beseda s pánom Harapesom

          • Dňa 5.10. sa žiaci 4. – 9. ročníka zúčastnili v kultúrnom dome besedy s pánom Vlastimilom Harapesom – baletným majstrom, choreografom, hercom a spevákom z Českej republiky. Pútavým a zaujímavým rozprávaním im priblížil svoj plodný umelecký život. Roky strávené v školských laviciach doplnil vtipnými historkami a pesničkami. Beseda žiakov zaujala, začo majstra odmenili veľkým potleskom.

            Mgr. Tatiana Solnicová

            Pozri foto v galérii Beseda s pánom Harapesom.

        • Tekvičák 2015
          • Tekvičák 2015

          • Tradične, tak ako aj po minulé roky, sa žiaci 2. ročníka spolu so svojimi rodinnými príslušníkmi stretli 12. októbra  2015 pri jesennom vyrezávaní a ozdobovaní tekvíc. Na akciu pod názvom  ,,Tekvičák 2015“ sa žiaci po minuloročnej dobrej skúsenosti veľmi tešili. Deťom s vyrezávaním do školy prišli pomôcť mamičky, bratia aj sestry. Za pomoci fantázie tvorivosti a šikovných rúk vytvorili nádherné tekvice, ktoré svojimi krásne sfarbenými a svietiacimi plodmi zdobia chodbu našej školy. O tom, že sa spoločná práca naozaj vydarila sa môžete presvedčiť vo fotogalérii Tekvičák 2015.

            Mgr. Ľubica Ševčíková

        • Jesenný zber papiera
          • Jesenný zber papiera

          • Jesenný zber papiera sa na našej škole uskutočnil v dňoch 28. 9. – 2. 10. 2015.

            Prvé miesto získali žiaci 5. ročníka, ktorí nazbierali 2 274 kg papiera (priemer na žiaka 113,7 kg), na druhom mieste sa umiestnili žiaci 3. ročníka1 313 kg (priemer na žiaka 109,42 kg) a na treťom mieste sa umiestnili žiaci 7. ročníka1 010  kg (priemer na žiaka 77,69 kg).

            Medzi najúspešnejších jednotlivcov patria:

            1. miesto – Černok Viktor (5. ročník) – 722 kg,

            2. miesto –  Urcikán Markus (2. ročník) – 499 kg,

            3. miesto – Hrnčiarová Viktória (3. ročník) a Hrnčiar Matúš (6. ročník) – 481 kg.

            Všetci žiaci spolu nazbierali 8 937 kg papiera (priemer na žiaka 61,63 kg), z toho žiaci 1. stupňa nazbierali  3 632 kg (priemer na žiaka 51,89 kg), žiaci 2. stupňa nazbierali 5 305 kg (priemer na žiaka 70,73 kg).

            Poďakovanie patrí deťom, ktoré húževnato nosili papier, chlapcom a dievčatám, ktorí ochotne pomáhali pri zbere, rodičom, starým rodičom, susedom i známym, pedagogickým i nepedagogickým zamestnancom školy, ktorí prispeli svojou troškou papiera do mlyna zvaného zber, pani upratovačke a pánovi školníkovi, ktorí každý deň vážili a zapisovali.

            Na jar sa spolu s vami tešíme na zber papiera opäť!

            Výzva: Touto cestou prosíme rodinných príslušníkov našich žiakov aj ostatných obyvateľov obce, aby aj naďalej zbierali starý papier a kartón do zberu papiera pre žiakov našej školy. Finančné prostriedky, ktoré spoločne získame zo zberu papiera a kartónu sú následne použité výhradne pre žiakov našej školy, a teda vaše deti.

            Veľmi pekne ďakujeme!

            Mgr. Ľubica Ševčíková

            Jesenný zber papiera

        • Návšteva obecnej knižnice
          • Návšteva obecnej knižnice

          • Žiaci 2. ročníka sa rozhodli, že si v tomto školskom roku budú svoje čitateľské zručnosti zdokonaľovať nielen v škole ale aj doma, a tak spolu so svojou pani učiteľkou navštívili 9. októbra 2015 obecnú knižnicu v Lehote.

            Pani knihovníčka, Dominika Petríková, im ochotne poukazovala priestory knižnice a vysvetlila pravidlá, ktoré treba pri návšteve knižnice a zapožičiavaní kníh dodržiavať. Žiaci si s nadšením prezerali knihy a vybrali si tie, ktoré ich najviac zaujali. Po vystavení čitateľského preukazu si ich zapožičali a budú si ich doma čítať.

            Nakoľko sa chcú v čítaní zlepšovať a radi si prečítajú nové príbehy a zaujímavosti, knižnicu budú navštevovať pravidelne.

            Mgr. Ľubica Ševčíková

            Pozri foto v galérii Návšteva obecnej knižnice.

        • Biela pastelka 2015
          • Biela pastelka 2015

          • 25. septembra sa na našej škole uskutočnila zbierka Biela pastelka. Každoročne zbierkou pomáhame slabozrakým a nevidiacim ľuďom na Slovensku. Aj vďaka Vašej pomoci sa zlepšujú životy ľudí, ktorí stratili jeden z týchto najdôležitejších ľudských zmyslov.

            Do pokladničky sme vyzbierali sumu 52,57€. Všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili vyslovujeme veľké srdečné Ďakujeme.

                                                                                                                                  Mgr. Monika Strapáčová

            Biela pastelka 2015

        • Cvičenia v prírode
          • Cvičenia v prírode

          • Žiaci 1. – 4. ročníka v utorok, 29. septembra, prežili krásny slnečný deň ,,Babieho leta“ v okolitej prírode obce Lehota. Boli radi, že sa nemusia učiť a počas Cvičenia v prírode podnikli veľkú turistickú vychádzku. Žiaci v rámci plnenia úloh absolvovali dlhú turistickú vychádzku do okolia obce, ktorá preverila ich fyzické zdatnosti. Počas nej si všímali ako sa na poliach a v záhradách prejavuje jeseň, všímali si stopy zvierat na poliach, okolité lesíky, záhrady a vinohrady. Po oddychu a načerpaní síl na Poľovníckej chate a pri Kaplnke pokračovali v túre až k multifunkčnému ihrisku, kde sa venovali plneniu ďalších úloh a športovým aktivitám.

            Mgr. Ľubica Ševčíková

            Pozri foto v galérii Cvičenia v prírode.

          • Jesenný zber papiera - oznam

          • Jesenný zber papiera bude v termíne

            od 28.9. do 2.10.2015

               Každý deň od 14:00 – 16:00 hod.                        

            Papier treba triediť !

                                     Kartón zvlášť                            

        • Výchovný koncert "Spievame si s Viktorom"
          • Výchovný koncert "Spievame si s Viktorom"

          • Začiatok školského roka 2015/2016 žiakom našej školy spríjemnilo vystúpenie hudobníka Viktora. Spevom, hrou na gitare a rezkými melódiami deťom pútavou formou priblížil vážne témy ako sú drogová prevencia, rasová znášanlivosť, porozumenie medzi národmi, národné povedomie a ďalšie. Žiaci sa do spevu aktívne zapájali a precvičili si svoje hudobné, jazykové a zemepisné zdatnosti.

                                                                            Mgr. Ľ. Ševčíková

            Pozri foto v galérii Výchovný koncert Spievame si s Viktorom.

             

            .

        • Zálužská paleta 2015
          • Zálužská paleta 2015

          • CVČ Slniečko vo Veľkom Záluží usporiadalo 6. ročník súťaže výtvarnej tvorivosti Zálužská paleta 2015. Žiaci si mohli vybrať z troch tém – Ilustrácia rozprávky P. Dobšinského, Priateľstvo alebo Deti a svet. Súťaže sa zúčastnili aj naši žiaci a opäť dokázali svoju šikovnosť, fantáziu a talent.

            Súťažilo sa v štyroch kategóriách. V tretej kategórii sa ôsmak M. Aľušík umiestnil na prvom miestev druhej kategórii získala štvrtáčka L. VuDuy pekné druhé miesto. Vernisáž súťaže sa bude konať 23. júna 2015 v Spoločenskom dome vo Veľkom Záluží. Obom úspešným reprezentantom blahoželáme!smiley

            Mgr. Viera Hanulíková

             

            Pozri výtvarné práce žiakov v galérii Zálužská paleta 2015.

        • Výlet žiakov 1. - 4. ročníka
          • Výlet žiakov 1. - 4. ročníka

          • Dňa 9. júna 2015 sa žiaci 1.- 4. ročníka vybrali na školský výlet s prírodovedno-vlastivedným zameraním. Navštívili tri zaujímavé miesta na Považí.

            Na farme v Lubine sa deti mohli potešiť s malými ovečkami, prasiatkami, poníkmi a inými unikátnymi zvieratkami. Na hrade Beckov spoznávali históriu a skvosty stredoveku. Videli mohutné hradby, bašty aj nádvoria. Poslednou zastávkou bol Park miniatúr v obci Podolie. Modely slovenských hradov, kostolíkov a rozhľadní našich žiakov veľmi zaujali. V predajni s bohatou ponukou suvenírov si deti nakúpili darčeky a spokojné sa vrátili domov.

            Okrem krásnych zážitkov získali aj dôležité vedomosti z regionálnej a environmentálnej výchovy.

            Mgr. Viera Hanulíková

            Pozri foto v galérii Výlet žiakov 1. - 4. ročníka.

        • Školský výlet deviatakov
          • Školský výlet deviatakov

          • Dňa 28.5. 2015 sme my, deviataci a žiaci 7. ročníka odcestovali na dvojdňový koncoročný výlet na Oravu do obce Habovka. Po trojhodinovej ceste sme navštívili Oravský hrad. Oboznámili sme sa s hradnou históriou a s udalosťami, ktoré ju sprevádzali. Na konci prehliadky sa nám naskytol grandiózny pohľad na okolie hradu a priľahlé vrchy.

            Po príchode do Habovky sme sa ubytovali v penzióne Stodolisko. V deň nášho odchodu sme navštívili Múzeum oravskej dediny, kde sme si vyskúšali mnohé zaujímavé remeslá a dozvedeli sme sa ešte viac o našich predkoch a o ich spôsobe života. Naše ďalšie kroky viedli do Trenčína, kde sme sa zúčastnili prehliadky miestneho hradu. Už nás nečakalo nič iné len cesta domov, síce dlhá, ale plná krásnych zážitkov.

            Ďakujeme svojim triednym učiteľom za peknú rozlúčku so školousmiley.

            Ján Držík, žiak 9. ročníka

             

            Pozri foto v galérii Školský výlet deviatakov.

    • Kontakty

      • Základná škola
      • 037 6553144
      • 037 6553144
        - klapka 1 - riaditeľ a zástupkyňa
        - klapka 2 - tajomníčka
        - klapka 3 - zborovňa
        - klapka 4 - ŠKD v domčeku

        0918 832 472
      • Lehota 144
        951 36 Lehota
        Slovakia
      • 37865340
      • 2021645835
      • Mgr. Peter Naščák, PhD.
    • Prihlásenie