Jarná časť cvičení v prírode dopadla na jednotku s hviezdičkou. Naši žiaci 1. stupňa vymenili školské lavice za prírodu v obci Lehota, ktorá bola v ten deň zaliata slnkom a teplom. Počas turistického pochodu sme obdivovali lúky, polia a záhrady.
Naša prvá zastávka bola priam magická. Vďaka úžasnej spolupráci so Záhradkárskym spolkom obce Lehota sme navštívili miestnu záhradkársku oblasť. Skúsení záhradkári sa premenili na skvelých sprievodcov – ukázali nám svoju úrodu, odpovedali na množstvo zvedavých otázok a pre žiakov pripravili pohostenie z domáceho ovocia a osviežujúcich nápojov.
Domov sme neodchádzali s prázdnymi rukami, ale s darovanými rastlinkami, ktoré si deti zasadia vo vlastných záhradkách. Zo srdca ďakujeme!
Po náučnej časti prišiel čas na relax a zábavu. Presunuli sme sa na detské ihrisko Rodinka. V tieni stromov sme načerpali nové sily a žiaci sa do sýtosti vybláznili na atrakciách.
Príjemným a poučným spestrením bola návšteva žiakov v starom sedliackom dome, ktorý je jedným z posledných pôvodne zachovaných tradičných vidieckych domov v Lehote. Majiteľ, pán Matúš Lisy, nás privítal s otvorenou náručou. Jeho pútavé rozprávanie o histórii domu a celej oblasti žiakov úplne pohltilo. Na vlastné oči si pozreli historické predmety, ktoré dnes už bežne neuvidia.
Bol to deň plný smiechu, vedomostí a nových zážitkov, na ktoré budeme dlho spomínať!
Mgr. Ľubica Ševčíková